Melvit trafił do Księgi Guinnessa

Warszawa, 17 sierpnia 2018 r.

17 sierpnia 2018 r. w Międzyzdrojach odbył się Bieg Śniadaniowy, któremu towarzyszył wyjątkowy event – bicie rekordu Guinnessa w gotowaniu największej owsianki. Sponsorem Głównym tych wydarzeń była firma Melvit, której wyczyn trafił do słynnej księgi rekordów.

Tegorocznemu Biegowi Śniadaniowemu w Międzyzdrojach towarzyszyły dodatkowe emocje. Firma Melvit postanowiła pobić rekord świata w gotowaniu największej owsianki - poprzedni należał do mieszkańców Waterford w Irlandii, których owsianka ważyła 1380 kilogramów.

Melvit do przygotowania swojej owsianki wykorzystał: 1400 litrów wody, 200 litrów mleka, 260 kg. płatków owsianych, 32 kg miodu naturalnego i 5 kg soli. 17 sierpnia 2018 roku pod czujnym okiem przedstawicieli Urzędu Miar i Wag zważono owsiankę Melvit i werdykt był jednoznaczny – firma trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa z owsianką, która ważyła 1814 kilogramów.

Idea Rodzinnego Biegu Śniadaniowego ma na celu promowanie aktywnego wypoczynku i zachęcenie do zwiększenia aktywności fizycznej podczas wakacji. W tym biegu nie ma przegranych, nie przyznaje się nagród i nie prowadzi klasyfikacji. Organizatorzy imprezy wierzą, że jest on idealnym sposobem na rozpoczęcie przygody z aktywnością fizyczną, a w szczególności z bieganiem.